Family jízda na 3. ročníku

FAMILY JÍZDA byla zážitkem, V kontextu hobby závodu horských kol se přadatelé PÍSTOVICKÉHO CYKLOKAPRA 2022 rozhodli, že umožní široké veřejnosti zážitek bez toho aniž by byli pod tlakem závodníků a tím různých riskantních situací a to z jízdy po trase Pístovického cyklokapra v tzv. FAMILY JÍZDĚ. Poté, kdy se na trasu vydají závodníci vyráží na trasu (stejnou) jak mladí, tak staří, jak ženy, tak muži či děti. Mají startovní čísla vč. měřících čipů, ale ne proto aby závodili, ale proto aby se jízdou pobavili a mohli posoudit na jaké trase se závodí a za jak dlouho jsou schopni takovou vzdálenost ujet oni. V této jízdě se nezávodí, nevyhlašuje se vítěz. Vítězem je každý kdo dojede do cíle .

Každý může jet na tom co mu vyhovuje, např. horské kolo, elektrokolo… Čas je účastníkům měřen pouze pro potřebu vydání CERTIFIKÁTU o absolovování celé trasy Pístovického cyklokapra, který je zaslán účastastníkům následující den do jejich emailové schránky. Ten mohou vytisknout a případně zarámovat s tím že jim bude připomínat okamžiky strávené na trase.

Zajištění podpory jako je občerstvení na trat, občerstvení v cíli, případně drobné dárky pořadatele a na závěr oběd s nějakou sladkostí. To vše jistě dokresluje zážitky ze dne akce. Navíc je možné v mimořádně hodnotné tombole získat například jízdní kolo BIANCHI od spol CYKLO best, která je generálním partnerem akce, což je jistě dobrý motiv na účasti, co myslíte?

V letošním roce bylo na startu více jak 50 účastníků a předpokládáme, že v příštím roce bude počet jistě navýšen. Spokojenost nad sportovním výkonem ( projetí trati), dobrá nálada a úsměvy na tvářích byly průvodním jevem letošní FAMILY JÍZDY …