Rozhovor s dvojnásobným vítězem „Pístovického Cyklokapr“ Luďkem Usnulem


Třetí ročník PÍSTOVICKÉHO CYKLOKAPRA bude 11.9.2022 s centrem na Pístovické riviéře. Akce, kde bude závod horských kol a jízda elektrokol se stala oblíbeným dostaveníčkem pro lidi, kteří mají rádi kola, zábavu a radost z pohybu. Bohatý doprovodný program pro děti a mládež je samozřejmostí.

Hlavním bodem programu je závod horských kol, který v uplynulých dvou ročnících vyhrál Luděk Usnul, proto jsme jej požádali o krátký rozhovor:


Luďku, zúčastníš se letošního Cyklokapra a budeš se pokoušet o třetí vítězství v řadě?

Ano, letos bych se chtěl opět zúčastnit a budu se snažit vyhrát i potřetí. Nečekám ovšem nic lehkého, spíše naopak. Kluci z širokého okolí se důkladně připravují a už nyní, na začátku závodní sezóny, mají velmi dobrou výkonnost a nebudou mi chtít nechat nic zadarmo.

V prvé řadě je rozhodující, aby všichni dojeli do cíle bez zranění a pokud možno bez pádů, aby si každý tento závod užil, protože to je hlavním cílem této akce. Pokud bych ovšem vítězství znovu obhájil, nebo vyhrál kolega z našeho týmu VEUS, tak by mi to udělalo samozřejmě velkou radost.


Co tě na této akci baví? Považuješ akci za přínos pro lidi z Vyškova a okolí?

Akce je dokonale vymyšlená a to ve všech ohledech. Start i cíl je v na atraktivním místě pro závodníky i fanoušky, trasa závodu vede nádhernou krajinou a rovněž organizace a propagace závodu je skvělá. Největší přínos pro lidi z Vyškova spatřuji v zacílení akce, která není určena vyloženě pro závodní cyklisty, ale především pro rekreační jezdce, kteří dělají cyklistiku pro radost.


V minulém roce jste také jako VEUS USNUL vyhráli soutěž družstev, budete mít i letos ambici obhájit?

Určitě se budeme snažit poskládat konkurenceschopný a nejsilnější tým, který bude mít ambice vítězství znovu obhájit.


Komu by jsi akci doporučil?

Závod bych doporučil všem, kteří si chtějí zazávodit a porovnat si časy mezi sebou, ale hlavně těm, kteří chtějí strávit krásný den na kole s přáteli, projet se a kochat se překrásným prostředím a po závodě si užít následný program a doprovodné akce.

Jednou z těchto akcí je „Family jízda“ ( elektrokola, horská a jiná kola) a to je příležitost pro všechny zájemce bez rozdílu věku a výkonnosti.


PROTO NEVÁHEJTE S PŘIHLÁŠKOU !!!!


Online přihláška


"Po domluvě s vedením závodu jsem přijal nabídku provést tzv. INSTRUKTÁŽNÍ JÍZDU, tj . společnou jízdu se všemi zájemci, kteří si budou chtít projet trať Cyklokapra s tím, že se já se svými kolegy pokusíme poradit co a jak dělat při závodu, aby výsledek byl co nejlepší. Jízda bude instruktážní, tzn. volné tempo se zastávkami a diskusemi nad jednotlivými úseky tratě. Tak se moc těším." 


PS: předběžný termín instruktážní jízdy se startem na Pístovické riviéře je neděle 28.8.2022 v 10:00 hod  (podrobnosti upřesní organizátor na svých webových stránkách).