Trasa pro 3. ročník - Pístovický Cyklokapr 2022

Letošní trasa kopíruje trasu prvního ročníku a na další roky zůstane stejnou. Důvod je prostý, chtěli bychom, aby se akce mohli zúčastnit co nejširší vrstvy (jak věkové,tak výkonostní) hobby cyklistů. Aby trasa byla celoročně sjízdná a okruh se tak stal místem celoroční aktivity.


Vyloučili jsme nebezpečný sjezd, který už patří do výkonnostního sportu a to zejména s ohledem na zdraví a bezpečnost účastníků. Změnu, resp. ustálení trasy jsme konzultovali s odborníky vč. vítěze posledních dvou ročníků L. Usnulem a i on potvrdil správnost naši úvahy…


Trasa je nyní již vyznačena, takže každý může dostatečně potrénovat. V aplikaci GARMIN je možné trasu nejenom shlédnout, ale i aktivně se zapojit svými tréninkovými časy.


UPOZORNĚNÍ NA OBJÍŽĎKU

Vzhledem k dočasným technickým problémům na části trati v Račicích při návratu do Pístovic přes areál JZD jsme pro trénující cyklisty označili objížďku (viz. mapka), která je vyznačena i na trati, nicméně v den závodu bude trasa uvolněna pro závod !!!!!.

TRÉNINKOVÁ JÍZDA

Koncem srpna bude možné pro všechny zájemce tréninkově celou trasu projet spolu s L. Usnulem a získat tak poslední informace jak správně rozvrhnout síly a zvládnuot technické úseky a nástrahy tratě. Přesný termín bude včas uveřejněn ve zprávách na našem webu či na soc.sítích

Video představení trati